E-sigareti kasutamisega kaasneb palju väiksem tuleõnnetuse risk kui tavaliste sigarettidega. Kuid, nagu mobiiltelefonde puhul, nii kasutatakse ka e-sigarettides liitiumakusid. Järgnevas videos käsitleb dr Hayden McRobbie e-sigareti aku ohutust.
Liitiumakudes on energia koondatud väikesesse ruumi ning kui akut kasutatakse valesti, tekib kahjustus või lühis, siis võib energia äkitselt vabaneda (koos plahvatusega).
Liitiumakud on lühise vältimiseks kaetud plastikkattega ja kui kate on mingil moel kahjustada saanud, siis tuleks aku asendada.
Akude puhul tuleb meeles pidada:
- kasutage e-sigaretis ette nähtud akut;
- kasutage akut, milles on sisse ehitatud vooluring, mis tagab täiendava turvalisuse;
- akusid tuleb regulaarselt välja vahetada.
Ehkki harva, siis enamik tuleõnnetusi tekib akude laadimise ajal. Akusid tuleks laadida ainult selle laadijaga, mis nendega kaasa oli. Akusid ei tohi laadida tule läheduses. Pärast aku täislaadimist tuleb see vooluvõrgust lahti ühendada.
Kui seadmes on sisseehitatud aku, peaks see olema märgistatud CE tähisega ja sellel peaks olema funktsioon, mis takistab ülelaadimist.
Lahtiste akude ja e-sigarettide kokkupuutel metallist esemetega võib tekkida lühis, mis võib põhjustada tuleõnnetuse või plahvatuse. Seega ei tohiks neid kunagi hoida lahtisena koos võtmete, müntide ega muude metallist esemetega. Varuakusid tuleks hoida eraldi plastikust korpuses ning e-sigaretid tuleb välja lülitada, kui neid ei kasuta.